Vizitdíj

  • Árlista
  • Kiterjesztett rákszűrés
  • HPV prevenció
  • Egészségpénztárak
Vizitdíj (vizsgálat, vaginalis ultrahang, kolposzkópia, manuális emlővizsgálat): 25.000 Ft
Terhesgondozás (minden esetben ultrahang vizsgálattal, a baba kedvező fekvése esetén 3-4D felvételekkel, digitálisan átküldött képekkel): 35.000 Ft
Citológiai vizsgálat díja (" a rákszűrés"):
+ 5.000 Ft
Spirál felhelyezés: Vizitdíj + 10.000 Ft




További vizsgálati lehetőségek:  
Human Papilloma Vírus kimutatás és tipizálás, a teljes ismert HPV paletta ("Full spectrum HPV teszt")
HPV HR típusok: 16, 18, 26, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 53, 56, 58, 59, 66, 68, 69, 73, 82 tipizálás, HPV LR 6, 11, 40, 42, 43, 44, 54, 61, 70 HPV NA: 2, 3, 7, 10, 13, 27, 28, 29, 30, 34, 57, 67, 72, 74, 81, 83, 84, 85, 89, 90, 91
+ 16.000 Ft
HPV prevenció (Gardasil 9 oltás és beadása):
50.000 Ft

Human Papilloma Vírus kimutatás és tipizálás - szűkített spektrum (COBAS)
HPV HR típusok: 16, 18, genotipizálás + csoport detektálás HR 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68 tipizálás, HPV LR 6, 11, 42, 43, 44 HPV NA: 2, 3, 7, 10, 13, 26, 27, 28, 29, 30, 34, 40, 53, 54, 57, 61, 67, 70, 72, 73, 74, 81, 82, 83, 84, 85, 89, 90, 91

+10.000 Ft
Laboratóriumi hüvelyváladék vizsgálat díja: + 5.000 Ft
Hüvelyváladék gomba és bakteriológiai tenyésztése a kórokozók rezisztencia vizsgálatával: + 5.000 Ft
Szexuális úton terjedő kórokozók (STD) kimutatása PCR módszerrel:
Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Mycoplasma genitalium, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum, Herpes simplex vírus (1,2) PCR genotipizálással, Trichomonas vaginalis, Gardnerella vaginalis, Treponema pallidum, Atopobium vaginae.
+ 7.500 Ft/db
Cervicitis, urethritis panel:
Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae
+ 10.000 Ft
Nagy STD panel:
Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum, Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae,Trichomonas vaginalis, Mycoplasma genitalium, Mycoplasma hominis
+ 25.000 Ft
Genitalis ulcus nagy panel:
Herpes simplex vírus 1-es és 2-es típus, Treponema pallidum, Cytomegalovírus, Haemophilus ducreyi, Lymphogranuloma venerum, Varcicella zooster
+ 25.000 Ft
Leiden mutáció (trombózis hajlam) vizsgálata szájnyálkahártyáról vett mintából:
+ 16.000 Ft
Komplett trombózis panel:
(Leiden mutáció + Prothrombin 202110A mutáció + MTHFR C677T mutáció)
+ 35.000 Ft

Továbbá minden egyéb fertőzés, kórokozó detektálására is van lehetőség, amelyek felsorolására itt nem áll elég terjedelem rendelkezésre.
Fanythessa (Atopobium) vaginae, Becteroides fragilis, Lactobacillus crispatus, gasseri, jensenii, Megasphaera, Mobincus mulieris, curtisii, stb.

Páceinseink számára a receptírás ingyenes.

A rendelőben bankkártyás fizetésre nincs lehetőség, de a legközelebbi éjjel-nappal nyitva tartó ATM (K&H Bank) az Alkotás út 7/B-ben található (a rendelő a 7/A), de a közelben van több is, például az Országos Onkológiai Intézet előtt, egy saroknyira.

Kiterjesztett rákszűrés

A citológiai vizsgálat a méhnyak sejtjeinek mikroszkópos vizsgálatát jelenti, ezt az M.D. Mikroszkópos Diagnosztika Kft. cytológiai laboratóriuma végzi. Olyan anyagvételi technikát használok, amely a méhnyak teljes külső és belső (nyakcsatorna) részéről reprezentatív mintavételt tesz lehetővé (ez legtöbbször a Szalay-féle cytospatula, http://www.csmgraf.ch/home/). Ezzel már önmagában is teljes biztonsággal szűrhető a méhnyakrák.

Az utóbbi időben azonban előtérbe került egy, ún. kiterjesztett méhnyakrák szűrési panel, amelyben a cytológiai minta mellett a HPV (Human Papilloma Vírus) szűrése is megtörténik, egyszerre, egy kenetből, vagy külön-külön.

Mi ennek az előnye?

A cytológiával azon sejtelváltozások ismerhetők fel, amelyek kórosak, potenciálisan veszélyesek, már abban a stádiumban, még mielőtt az igazi baj kialakul - feltéve, ha rendszeresen, évente megtörténik.

Az ezt kiegészítő HPV teszttel - ami nem helyettesíti, csak kiegészíti a rákszűrést -, azon betegek is kiszűrhetők, akik HPV hordozók, és ezért fokozott a kockázatuk a méhnyakrák kialakulására, hiszen azt ez a vírus okzza.

Miért jó kiszűrni a HPV hordozókat?

A HPV hordozásnak nincs klinikai jele, a hordozó nem észlel magán semmilyen tünetet. Mivel azonban HPV okozza a méhnyakrákot, könnyen belátható, hogy egy negatív rákszűréssel bíró, de HPV fertőzést hordozó nő sokkal nagyobb valószínűséggel betegedhet meg méhnyakrákban, mint a HPV negatív társai. Elmondható tehát, hogy HPV fertőzöttek fokozottan veszélyeztetettek méhnyakrák szempontjából. A HPV tipizálás azt is jelzi, hogy a HPV jó 200 típusából melyik fertőzése áll fenn aktuálisan. Ez azért bír jelentőséggel, mert a különböző, számmal jelzett HPV típusok nagyon különböznek egymástól megbetegítő hatásukat illetően. Léteznek egy mintából vett rákszűrés és HPV tipizálási módszerek, amelyek egy kenetből végzik el a cytológiai és a HPV szűrést, de azok csak bizonyos típusokat detektálnak, nem az összes ismert, tipizálható típust. Én szándékosan nem ezt a módszert választottam, hanem a cytológiai mintát és a HPV tesztet külön – külön kezelve, teljes értékű cytológiai és teljes értékű (full spectrum) HPV tesztet végzek a kombinált szűrés alkalmával. Az általam végzett HPV teszt a teljes ismert HPV spektrumot felöleli, tehát nem csak néhány, kitüntetett törzset vizsgál. A lelet közli a HPV pontos típusát, annak számát, több típus által okozott fertőzés esetén azok mennyiségi sorrendjét, valamint azt, hogy a kimutatott típus a magas kockázatú (High Risk, HR), vagy alacsony kockázatú (Low Risk, LR) kategóriába tartozik-e. A kombinált szűrést nem érdemes rutinszerűen, minden évben elvégezni, csak akkor, ha fennáll a HPV fertőzés lehetősége, pl. partner váltás esetén, vagy, ha korábban még nem történt ilyen vizsgálat, illetve kontrollként, előzetesen kimutatott HPV érintettség esetén.

Itt szólnék a HPV elleni oltásról is. Magyarországon eddig 3 féle védőoltás volt forgalomban. A legveszélyesebb törzsek (16,18) ellen mindegyik védett.

Mára már csak egy maradt, a Gardasil 9, az a 6,11,16,18,31,33,45,52,58 típusok ellen véd. Mindhárom oltásból hármat szükséges 6 hónap alatt beadni az immunitás kialakulásához. Áruk darabonként 50-80 ezer Ft (patikafüggő). Receptre, gyógyszertárban kaphatók. Használatuk minden esetben ajánlott, fertőzésmentes esetben primér védelemként, már kialakult fertőzés esetén a gyógyulást segítendő.

Rendelőmben nagy hangsúlyt szeretnék helyezni a prevencióra.

Ennek, valamint a könnyebb elérhetőség érdekében (továbbá a patikák néhol szélsőséges árkalkulációját kivédendő), HPV oltáspontot hoztunk létre. Készleten tartott HPV elleni oltásokat (GARDASIL 9) adunk be pácienseinknek, és szükség esetén partnereiknek: beadott oltásonként 50.000.- forint térítési díj ellenében.

HPV = a humán papillomavírus.

  • A HPV egy gyakori, az emberi bőrt és nyálkahártyát megtámadó vírus, amivel az emberek túlnyomó többsége megfertőződik élete során.
  • A vírus egy külső burokkal rendelkezik (ez segít a szervezetnek a kórokozó felismerésében), belső része tartalmazza azt az örökítőanyagot, a DNS-t, ami a fertőzésért felelős.

Habár a HPV-fertőzést a köznyelvben gyakran a méhnyakrákkal azonosítják, emellett számos más megbetegedésért is felelős lehet.

  • A HPV-fertőzés a legtöbb esetben magától is elmúlik, ha nem történik újrafertőződés – itt is fel kell hívni a figyelmet a gumióvszer használat fontosságára.
  • Amennyiben a fertőzés tartósan fennmarad, akkor a HPV típusától függően vagy jobb esetben szemölcsök, rosszabb esetben daganatok alakulhatnak ki.
  • Míg a nemi szervi szemölcsök a fertőződés után gyorsan megjelenhetnek, a daganatos betegségek kialakulásához akár évekre van szükség.
  • Védőoltással a HPV okozta daganatok legtöbbször megelőzhetők.

 

A HPV FELELŐS

csaknem az összes méhnyakrákos esetért, illetve gyakori okozója a külső nemi szervek, a végbélnyílás és a középgarat egyes daganatos megbetegedéseinek.

 

A HPV-NEK LEGALÁBB 200 ALTÍPUSA ISMERT.

Ezeket három fő csoportba sorolják a daganatkeltő potenciáljuk alapján: alacsony, közepes és magas rizikójú HPV-típusok.

  • Alacsony kockázatú HPV-típusok, melyek előfordulhatnak enyhe fokú méhnyakelváltozásokban, de rosszindulatú daganatokban ritkán.
  • Ezek közül a HPV 6 és 11-es típusok a nemi szervi szemölcsök leggyakoribb okozói.
  • Ezek a szemölcsök jóindulatú, de igen makacs elváltozások és gyakran visszatérnek.
  • Közepes kockázatú HPV-típusok, melyek gyakrabban találhatóak meg a méhnyak daganatmegelőző állapotaiban, mint a rosszindulatú daganatokban.
  • Magas kockázatú HPV-típusok, melyek vagy azonos gyakorisággal fordulnak elő a méhnyak daganatmegelőző állapotaiban és a rosszindulatú daganatokban, vagy gyakrabban az utóbbi kategóriában.

TÉNYEK A HPV-FERTŐZÉSRŐL

A HPV a leggyakoribb szexuális úton terjedő fertőzés kórokozója. A szervezet az esetek többségében 1-2 év alatt magától leküzdi a fertőzést. Azonban ha a fertőzés tartósan fennmarad, akkor a HPV típusától függően nemi szervi szemölcsök vagy daganatos elváltozások (méhnyakrák, illetve a külső nemi szervek, a végbélnyílás és a középgarat egyes daganatos megbetegedései) alakulhatnak ki.

Míg a nemi szervi szemölcsök a fertőződés után gyorsan megjelenhetnek, a daganatos betegségek kialakulásához akár évekre is van szükség.

A természetes fertőzés után nem alakul ki tartós védettség, így ugyanazt a HPV-típust többször is el lehet kapni.

A már kialakult HPV-fertőzést nem tudjuk gyógyítani, így a megelőzés kiemelt fontosságú.
Nem tudjuk megjósolni, ki tudja magától is legyőzni a fertőzést.

 

HOGYAN TERJED A FERTŐZÉS?

A HPV, azaz a humán papillomavírus nagyon gyakori, nagyon sokan elkapják valamikor az életük során.

A fertőzés sokszor tünetmentes, így a HPV-t hordozó férfiak vagy nők többsége nem is tudja, hogy fertőzött, így könnyen terjeszthetik a vírust.

  • A HPV terjedése ellen az óvszer használata sem biztosít 100%-os védelmet, mert a bőr azon felületein is jelen lehet a HPV, amelyet az óvszer nem fed le, de használata feltétlenül indokolt mert igen nagy mértékben csökkenti a veszélyt.
  • A humán papillomavírus terjedhet az intim területek bőrének érintkezésekor is, így nemi aktus sem feltétlenül szükséges a fertőződéshez.
  • Az újszülöttek is elkaphatják az édesanyjuktól a születés pillanataiban (!). A fertőzés ilyenkor a szülőcsatornán áthaladva, a baba légútjaiban alakulhat ki, és okozhat a légutakat elzáró növedékeket (papillomatosis).

 

HOGYAN VÉDEKEZHETEK ELLENE?

Szexuális önmegtartóztatással vagy monogám párkapcsolattal sokat tehet a HPV terjedése ellen: a szexuális partnerek váltogatásának mellőzésével kivédheti, hogy egy ismeretlen előéletű partner esetleg megfertőzze HPV-vel vagy más nemi betegséggel.

 

MILYEN EGYÉB MÓDSZEREKKEL VÉDEKEZHETEK?

GUMIÓVSZER

Használatával óriási mértékben csökkenthető a HPV-fertőzés kockázata, de az óvszer sem biztosít 100%-os védelmet, mert a bőr azon felületein is jelen lehet a HPV, amelyet az óvszer nem fed el.

 

VÉDŐOLTÁS

A HPV elleni védőoltások a leggyakoribb HPV-típusok és az általuk okozott megbetegedések többségével szemben hatékony védelmet nyújtanak.

 

AZ EGÉSZSÉGÜGYI VILÁGSZERVEZET (WHO)

2017-es jelentése szerint a HPV elleni vakcinák kiemelkedően biztonságosak, ugyanis a vizsgált időszakban a rendkívül ritka anafilaxiás reakción, ill. ájuláson kívül más súlyos mellékhatást nem tapasztaltak.

  • Az ACIP (amerikai oltási tanácsadó testület) ajánlása szerint azoknak is érdemes HPV elleni védőoltást kapniuk, akik HPV-fertőzöttek, vagy már kialakult náluk a rákmegelőző állapot.
  • A védőoltáshoz nem szükséges megelőző HPV-szűrővizsgálat.
  • Az oltás nem gyógyítja meg a fennálló fertőzést vagy rákmegelőző állapotot, és nem tudja meggyógyítani a már kialakult megbetegedést, megvédhet viszont más magas kockázatú HPV-típusoktól, vagy az újrafertőződéstől.

 

HPV-VEL NEM CSAK EGYSZER FERTŐZŐDHETÜNK MEG ÉLETÜNK SORÁN.

A fertőzések nagy része átmeneti, de a természetes fertőzés után nem alakul ki tartós védettség, így a vírusokat újra és újra el lehet kapni. Az oltás beadása után viszont felépül a védettség, ami megvéd az újbóli megfertőződés ellen.

Bármely egészségpénztár számára tudunk számlát kiállítani.